Autocad (Bilgisayar Destekli Çizim 1) Dersi

  1. Arkadaşlar autocad derslerini yakın kampus youtube hesabından takip etmekteyiz, ayrıca canlı derslerde gemi çizimleriyle dersimizi pekiştireceğiz, bu dersleri yine youtube ve bu web sayfasına atmaya çalışacağım.
  2. Yakın kampüs derslerinin 78 dersin önemli yerlerinden not çıkarıyorum, eğer çizim sınavı yapamazsak bu çıkarılan notlardan sınav yapmayı düşünmekteyim.
  3. Ders videolarını bilgisayarınız yoksa bile birkaç kez telefondan vs. izleyerek anlamaya çalışmanız programa aşina olmanız açısından gerekli.
  4. Sunumda soru işareti olan bölümlerdeki çizimleri de toplu olarak alikangal@ktu.edu.tr adresine yollamanız gerekmektedir. Süre şimdilik belirsiz ama siz hemen yapmaya çalışın. Sınavlardan önce yine yapacağım diğer çizimlerle birlikte sizden isterim. Herkes çizimini kendisi yapsın.
  5. Autocad 2015 kullanmaktayım, videolar da 2012 ve 2014 ile çekilmiş , bu yüzden programlarımızda ufak tefek farklılıklar olabilir.
  6. Dersle ilgili sorularınız veya önerileriniz olduğunda ise bana whatsapp’dan mesaj atabilirsiniz. Uygun vakitte size dönüş yaparım. Daha iyi iletişim sağlayabilirsek daha iyi ders yapabiliriz.
  7. Yapacağımız dersler sınava dahil olacaktır. Eksiklikleri hemen bildirirseniz düzeltme şansımız olur.

Autocad 1-39 arası dersler sunumu

Autocad 40-78 arası dersler sunumu-Buradaki soru işaretleri olan istekleri de çizin.

7. Hafta çizim Çizimi yeniledim ve youtube’a videosunu attım.

8. Hafta 1. ders çizim

8. Hafta 2.ders için bunlara bakabilirsiniz.

9. Hafta 1. Ders yapılan çizim

10. Hafta 1 Ders Yapılan Çizim

Bilal kaptan ve fotoğrafları